Temat tegorocznej konferencji nawiązuje do słynnego dialogu pomiędzy Napoleonem Bonaparte a francuskim oświeceniowym matematykiem i astronomem Pierrem Simonem Laplacem, którego ponoć rewolucjonista Napoleon zapytał, dlaczego w swoim systemie nie uwzględnia newtonowskiej „hipotezy Boga”. Na co Laplace z iście oświeceniową butą odpowiedział, że „ta hipoteza nie była mu do niczego potrzebna”.
Że to tylko taka pyszałkowata poza, przekonać się można słuchając i czytając znamienitych prelegentów konferencji „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Powrót hipotezy Boga"!
W programie przewidziano obszerny punkt tzw. Q&A, a także przedstawienie osobistych świadectw prelegentów, którzy opowiedzą nam, w jaki sposób doszli do swoich poglądów.
Oczywiście, w przerwach będzie też czas na indywidualne rozmowy z wykładowcami oraz na budowanie i umacnianie relacji między uczestnikami konferencji, choćby podczas smacznych wspólnych posiłków czy przerw kawowych. Zaś w poniedziałkowy wieczór, 3 czerwca przewidziano niespodziankę w postaci wyjazdu na ciekawe wydarzenie!
Z uwagi na mocno ograniczoną liczbę miejsc w sali konferencyjnej, warto zarejestrować się jak najszybciej. Rejestracja poprzez stronę internetową: konferencja.wiarainauka.pl
Szanowni Państwo,
Zachęceni sukcesem ubiegłorocznej konferencji „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji” postanowiliśmy zorganizować jej drugą edycję pod tytułem „Powrót hipotezy Boga”.
To już niedługo, bowiem od 3 do 4 czerwca 2024 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach pod Krakowem spotykamy się, aby zgłębiać fascynujący świat relacji pomiędzy tym, co nadprzyrodzone, a tym, co dane jest poznawać naszym zmysłom. Czynić to będziemy z całkowitą swobodą właściwą starym, dobrym tradycjom zachodniej nauki.
Nasza konferencja jest wydarzeniem unikalnym nie tylko w skali Polski, ale nawet w skali światowej. Zaprosiliśmy wybitnych teoretyków teorii inteligentnego projektu oraz znawców dialogu wiary i nauki.
Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa, Instytut Steno Wiara i Nauka – Collegium Intermarium oraz Amerykański Discovery Institute.
Naszymi wykładowcami będą:
Biolog molekularny, Douglas Axe z Biola University w Los Angeles oraz stypendysta i były wykładowca brytyjskiego Uniwersytetu w Cambridge (UK), który przedstawi wyniki badań nad ewolucyjnymi ograniczeniami białek.
Filozof, Jay W. Richards z Katolickiego Uniwersytetu Ameryki, Heritage Fundation oraz Discovery Institute odpowie na pytanie, czy można pogodzić wiarę w Boga z wiarą w ewolucję.
Fizyk, Brian Miller, posiadający doktorat z Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz Duke Univeristy przeprowadzi nas przez fascynujące obszary teorii inteligentnego projektu i początku życia.
Teolog, o. dr Michał Chaberek OP, podejmie między innymi temat relacji między darwinowską teorią ewolucji a katolicką tradycją filozoficzną wyrażoną w dziełach św. Tomasza z Akwinu.
Zeszłoroczna konferencja, o której można dowiedzieć się tutaj i tutaj
zgromadziła wspaniałych wykładowców na czele z profesorami Michaelem Behe czy Richardem Sternbergiem
oraz liczne grono uczestników także spoza Polski.
Warto więc już teraz wejść na stronę rejestracyjną i zgłosić swój udział.
Do zobaczenia na Zamku Królewskim w Niepołomicach!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej
im. Ks. Piotra Skargi
ul. Augustiańska 28
31-064 Kraków
info@piotrskarga.pl
Kontakt z nami
+48 667 305 301
info@piotrskarga.pl
Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.